Zakochaj się w Dziwnówku

Wybraliśmy Dziwnówek, ponieważ to mała urocza miejscowość uzdrowiskowa.

Przepięknie położona pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zalewem Wrzosowskim. Na szczęście jeszcze nie oblegana przez tłumy turystów, tak, jak dzieje się, to w większości nadmorskich kurortów. Miejsce szczególne ze względu na leczniczy mikroklimat, głównie dla osób ze schorzeniami układu oddechowego, krążenia oraz układu nerwowego.

Dziwnówek, to czyste, świeże powietrze. Czysta woda, malownicze lasy sosnowe, a przede wszystkim piękna, szeroka, piaszczysta plaża. Plażę otaczają wydmy porośnięte pachnącą sosną czarną, wierzbami i rzadkimi gatunkami roślin. Woda morska w tym regionie uznawana jest za najczystszą na całym pomorzu. W roku 2013 Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie otrzymały certyfikat „Błękitna Flaga” świadczący o najwyższym standardzie kąpielisk. Tu znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, smażalnie ryb, sklepy spożywcze i co nieuniknione, liczne stoiska z pamiątkami:)

Dziwnówek, to doskonałe miejsce dla „sportowo zakręconych”. Otaczające miejscowość akweny wodne sprzyjają uprawianiu różnorodnych sportów wodnych. Nad brzegiem Zalewu Wrzosowskiego działa Szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących surferów. Jest tu również wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.
Koneserzy przyrody docenią z pewnością tajemnicze, leśne ścieżki wijące się wzdłuż morza, dziką plażę w Radawce, szum drzew, ptaków śpiew, czy ślady dzikich zwierząt. Tutejszą przyrodę można również odkrywać z perspektywy dwóch kółek. Ścieżka spacerowo rowerowa znajduje się tuż obok naszej wakacyjnej wioski.
Jesienią pozycją obowiązkową jest grzybobranie.

Do zobaczenia w Summerland :)

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.