Atrakcje regionu

Dziwnówek atrakcje

Szukając miejsca idealnego do spędzenia kilku dni lub nawet całego urlopu, często wodzimy palcem po mapie, nie mogąc zdecydować się na najkorzystniejsze rozwiązanie. Szukamy wytchnienia od pędzącej codzienności i zgiełku miasta. Biorąc pod uwagę takie aspekty, warto zwrócić uwagę właśnie na Dziwnówek. Niewielkie miasteczko w północno-zachodniej Polsce nie należy do szczególnie rozbudowanych czy intensywnie promujących się w skali kraju, dzięki czemu kameralna atmosfera i spokój to największy atut. Pomimo braku natłoku turystów, miasto pozytywnie zaskakuje, oferując kolejne, różnorodne atrakcje.

Dziwnówek, atrakcje dla dzieci

Najchętniej odwiedzaną sąsiednią atrakcją Dziwnówka jest Park Miniatur i Kolejek. Mieści się on w położonym nieopodal Dziwnowie, niedaleko za zwodzonym mostem łączącym kontynentalną część Pomorza Zachodniego z wyspą Wolin. Jest to doskonałe miejsce do zwiedzania z rodziną, ale też łatwe do dotarcia na rowerach, czy spacerem. Niesamowite repliki, różnorodność modeli i cała masa ciekawostek to z pewnością aspekty, które zainteresują nie tylko najmłodszych.

Atrakcje turystyczne Dziwnów – raj dla wędkarza

Sąsiadujący obok Dziwnówka, Dziwnów sam w sobie również stanowi doskonałe miejsce do zwiedzania. Jeśli jesteś typem samotnego wędrowca, rodzinnego organizatora wycieczek lub miłośnika wyjazdów w gronie znajomych – gwarantujemy, że w każdym przypadku, znajdziesz coś dla siebie. Dziwnów prezentuje całą gamę atrakcji, stanowiąc jednocześnie piękne tło wspomnień.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem może być to, że jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Dziwnowa jest swoisty raj dla wędkarzy. Tutejsi mieszkańcy korzystają z takiej właśnie formy rozrywki bardzo chętnie, chadzając nad wodę z wędką całymi pokoleniami. Wędkowanie w okolicy Dziwnowa to cisza, spokój i kontakt z naturą. Na to, dlaczego akurat w tym miejscu stanowi ono jedno z najpopularniejszych hobby, ma wpływ kilka istotnych czynników:

  • Dostępność kilku akwenów wodnych
  • Ujście Dziwny, w którym złowić można szczupaki, leszcze, węgorze i sandacze
  • Zalew Kamieński, z dostępem do pstrąga tęczowego, łososia i trocia


Ponadto, Dziwnów stanowi doskonałe miejsce do połowu ryb morskich, co stanowi ważną informację dla miłośników wędkowania.

Łowienie ryb jako atrakcja turystyczna Dziwnowa jest zajęciem, które doceni zarówno doświadczony wędkarz, jak i początkujący laik. Dziewicze tereny, pełne pięknej, naturalnej flory i fauny są radością dla oka i prawdziwą terapią dla ducha. Nie od dziś wiadomo, że na łonie natury organizm wypoczywa najbardziej efektywnie, doskonale się regenerując. Niewątpliwym plusem jest też to, że wędkowanie w Dziwnowie spokojnie można połączyć z bardzo komfortowym wypoczynkiem. Korzystając z domków nad morzem Summerland gwarancja wygody i przytulnej atmosfery to podstawa. W naszej Wakacyjnej Wiosce oferujemy Gościom wypoczynek na własnych warunkach, dostosowując się do indywidualnych potrzeb.

Tworzymy Summerland z pełnym zaangażowaniem, uważnie tworząc miejsce przeznaczone do pełnej regeneracji ciała i umysłu.

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.